SHARE

ŽUPNE OBAVIJESTI od nedjelje, 29 ožujka do nedjelje, 10 svibnja 2015. VELIKI TJEDAN započinje nedjeljom muke – Cvjetnicom Slavlje vazmenoga otajstva, to jest muke, smrti i uskrsnuća Kristova, započinjemo u Cvjetnu nedjelju, 29. ožujka 2015., blagoslovom masli- novih grančica i procesijom, u 9 sati. Nakon procesije župnu misu slavimo u 9,15 sati.
 Vazmeno trodnevlje, zapravo je jedan blagdan: počinje misom Gospodnje večere u predvečerje na Veliki četvrtak; na Veliki petak, Crkva slavi muku i smrt Isusovu; a sveto trodnevlje završava večernjom misom na bdijenju na Veliku subotu uoči nedjelje Uskrsnuća. Veliki četvrtak, 2. travnja 2015., misu posvete ulja u katedrali Sv. Jakova u Šibeniku, u 9,30 sati. Na ovo misno slavlje posebno su pozvani ovo- godišnji kandidati za kriznu, njihovi roditelji i kumovi. Misu večere Gospodnje slavimo u 18 sati, u crkvi svete Nediljice u Crnici, za sve vjernike u Crnici, a posebno za ovogodišnje prvoprirsnike i njihove roditelje. Veliki petak, u crkvi Svete Nediljice u Crnici, 3. travnja 2015., obred počinju u 18 sati.
 Za vrijeme ljubljenja križa prikupljeni milodari kod križa su za po- trebe Svete zemlje. Velika subota, u crkvi Svete Nediljice u Crnici, 4. travnja 2015., obredi bdjenja i sveta misa počinju u 19 sati. Nakon mise obavljamo blagoslov uskrsnih jela (kao i na Uskrs nakon župne mise). Uskrs – Vazam, nedjelja, 5. travnja 2015, u crkvi Svete Nediljice u Crnici, župnu misu slavimo u 9 sati. Nakon mise obavljamo blagoslov uskrsnih jela. Uskrsni ponedjeljak, 6. travnja 2015., u crkvi Svete Nediljice u Crnici župnu misu slavimo u 9 sati. Emaus – hodočasničko misno slavlje katolika Šibenske biskupije na Skradinskom buku misa u 11 sati predvodi i propovijeda šibenski biskup msgr. Ante Ivas. II. uskrsna nedjelja, 12. travnja 2015: Bijela nedjelja, župna misa u 9 sati. III. uskrsna nedjelja, 19. travnja 2015. župna misa u 9 sati. U ovu nedjelju nakon župne mise roditeljski sastanak roditelja krizmanika u 9,30 sati. Tada će se moći uzeti krizmana svijeća. IV. uskrsna nedjelja, 26. travnja 2015. župna misa u 9 sati. U ovu nedjelju nakon župne mise roditeljski sastanak roditelja prvopričesnika u 9,30 sati. Tada će se moći uzeti prvopričesnička haljina, prvpričesnička svijeća i molitvenik. V. uskrsna nedjelja, 3. svibnja 2015. župna misa u 9 sati. VI. uskrsna nedjelja, 10. svibnja 2015. misa u 8 i 10 sati. Uzašašcće – Spasovo, četvrtak, 14. svibnja, večernje mise u 18 sati. VII. uskrsna uskrsna, 17. svibnja 2015. župna misa u 9 sati Duhovi – nedjela pedesetnice, 24. svibnja 2015. župne mise u 9 sati. Presveto Trojstvo- nedjelja, 31. svibnja 2015, župne mise u 9 sati. Tijelovo-Brašančevo, četvrtak nakon svetkovine Presvetoga Trojstva, 4. lipnja 2014., župne mise u 9 sati u crkvi sv. Nedilice. Večernju misu, u 19 sati, msa u katedraln, nakon mise, Tijelovska procesija gradskim ulicama, od katedrale do samostana č.s. dominikana. Misu i procesiju predvodi, biskup Ante Ivas. Vjeronauk za krizmanike u crki Sv. Nediljice u Crnici U župi Bezgrješnoga Začeća u Crnici na župnom vjeronauku kroz ovu vjeronaučnu godinu priprema se 20 kandidata za sakramenat sv. krize koji je neizbrisivi Božji biljeg. Vjeronauk i priprava za krizmanike održava se u crkvi Svete Nediljice u Crnici, svake subote u 9,45 sati. Vjeronauk održava đakon fra Lazar Perica. I nedjeljom župnik, nakon župne mise. Ispovijed za krizmanike, kao i za ostalu školsku djecu od IVr. do VIIIr. u crkvi Svete Nediljice u Crnici, u subotu, pred Cvjetnicu, 28. ožujka 2015. u 10 sati. Ispovijed za krizmanike, roditelje i kumove bit će i na dan prije krizme, u petak 24. travnja 2015. u 18 sati. Slavlje sv. Krizme u župi U subotu, 25. travnja 2015. u 10 sati, u crkvi Svete Nediljice u Crnici. Vjeronauk za Prvu pričest u crki Sv. Nediljice u Crnici U župi Bezgrješnoga Začeća u Crnici, kroz ovu vjeronaučnu godinu, za prvu pričest priprema se 11 kandidata. Vjeronauk i priprava za prvopričesnike održava se u crkvi Svete Nediljice u Crnici, svake subote u 10,30 sati. Vjeronauk održava đakon fra Lazar Perica. I nedjeljom župnik, nakon župne mise. Probe pjevanja za prvopričesnike svake subote nakon vjeronauka pjevanje uvježbava prof. Božidar Grga u 11 sati. Prva ispovijed za prvopričesnike i njihove roditelje bit će na dan prije prve pričesti,u subotu 9. svibnja 2015. u 10,30 sati. Slavlje Prvi pričesti u župi U nedjelju 10. svibnja 2015. u crkvi Svete Nediljice u Crnici: jutarnja misa u 8 sati za župljane, a misa za prvopričesnike, njihove roditelje i uzvanike i prijatelje u 10 sati.

SHARE
Previous articleOBAVIJEST
Next articleŽUPNE OBAVIJESTI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here