SHARE

Redovita mjesečna rekolekcija svećenika Šibenske biskupije održana je u srijedu 20. Svibnja u zgradi „Sjemeništa“ u Šibeniku. Srednji čas sa meditacijom i predavanjem na temu „cijena slušanja – bogatstvo govora“ predvodio je psiholog, viši asistent na KBF – u u Đakovu dr. sc. vlč. Josip Bošnjaković.

U pastoralnom djelovanju svećenika iznimno je važno i bitno znati na ispravan način komunicirati. Komunicirati je umjetnost i snaga koju imamo u odnosu prema drugima. Svećenici su u poslanju pomaganja ljudima, te je potaknuo na razmišljanje kako svećenik sebe doživljava u kontaktu s drugom osobom. rekao je dr. Bošnjaković.

U Poslanici Hebrejima naglašava se da je svećenik sposoban suosjećati sa drugima. Upravo je to veliko bogatstvo svećeništva, kazao je vlč. Bošnjaković koji je pritom naglasio kako vjernicima iskustvo da ih netko razumije je oslobađajuće iskustvo. Istaknuo je i važnost usavršavanja svećenika u umijeću i tehnikama komuniciranja.