NEDJELJNA MISA

Subota, u 10,00 sati

krizmanici

2

Sedam darova Duha svetog koje primamo na sv. krizmi

Vjeronauk i pjevanje

Subota u 10,30 sati

prvopričesnici

Grupa pripravnika za prvu ispovijed i pričest, na pjevanju

3

Sedmaši i ostali nakon župne mise nedjeljom koja je u 9,00 sati.

Pjevanja za odrasle vjernike

Subotom         u 17,30 sati.

Prigoda za svetu ispovijed u crkvi sv. Nediljice

Pola sata prije svake mise.

PREDBRAČNI TEČAJ ZA CRKVENI BRAK

Mjesto održavanja i datum

Župa Srca Isusova na Baldekinu

Adresa: Ivana Gundulića 7.

od 7. do 11. ožujka,              u 19,00 sati

od 9. do 13 svibnja,             u 19,30 sati

od 5. do 9. rujna,                    u 19,30 sati

Nije potrebno se javljati župniku na Baldekinu prije tečaja,

već samo doći i sudjelovati na dane i sate održavanja.

Potrebni papiri za vjenčanje:

1. Krsni i slobodni list (potraži se u župi krštenja)
  2. Potvrdu o pohađanju tečaja
  3. Popunjene formulare iz matičnog ureda Šibenik

Vjenčanje Marka Dubravice i Anite Čular 2014.

4

Predbračni tečaj je obvezatan, u koliko se želite vjenčati u crkvi, i za naše župljane, koji se vjenčavaju u našoj crkvi ili bilo kojoj drugoj. Župnik, fra Nikola Ćurčija

Važnost slavlja svete mise i sakramenata u Župi

U Župi slaviti svetu misu i sakramente znači iznova doživjeti Kristov spasenjski silazak čovjeku, a u isto vrijeme i čovjekovo uzdignuće Bogu. U slavlju sv. mise Krist dolazi k nama, a mi se uzdižemo k Bogu. Oni koji istinski slave svetu misu oni su dionici božanskog života, i po sv. misi i sakramentima uzdižu se do Boga.

Tako dok se Bog, u slavlju svete mise, snizuje do čovjeka, čovjek se po istom slavlju svete mise uzdiže do Boga.

Kršćansko slavlje mise zapravo je privelegirano vrijeme i mjesto gdje se Božansko s ljudskim, a ljudsko s Božanskim spaja.

A to se može događati samo u Kristovoj zajednici Crkvi. Crkva tako u svome bogoslužju nudi trajno iskustvo predokusa kraljevstva Božjega i budućeg života. Kršćanin koji slavi misu i sakramente ima udioništvo u božanskome životu upravo preko samramenata i svete mise. Tomu nas uči liturgija i Zapadne i Istočne Crkve.

Slavlje sakramenata i slavlje svete mise u Crkvi ne smiju biti bijeg od svijeta, nego milosno vrijeme (kairos) gledanja i uživanja Božje slave koja prožima čitavu prirodu i svakog pojedinog čovjeka.

Zašto nedjeljom slaviti svetu misu?

Odgovor je:

1. 1. Sudjelovanjem u zajedničkom euharistijskom slavlju u dan Gospodnji posvjedočujemo pripadnost Kristu i njegovoj Crkvi.
  2. 2. Slaveći nedjeljom Euharistiju svjedočimo svoje kršćansko zajedništvo u vjeri i ljubavi s ostalim vjernicima.
  3. U salvlju svete mise, u isto vriejme, svjedočimo Božju svetost i svoju kršćansku nadu u vječno spasenje.
  4. 4. Na nedjeljnoj sv. misi uz pomoć i nadahnuće Duha Svetoga, učvršćujemo jedni druge, u vjeri, nadi i ljubavi.
  5. Slaveći svetu misu u nedjelju mi kršćani izvršavamo treću Božju zapovijed i prvu Crkvenu zapovijed koje glase:

Treća Božja zapovijed glasi:

Spomeni se da svetkuješ dan Gospodnji!

Prva Crkvena zapovijed glasi:

Svetkuj zapovjedne blagdane i slušaj pobožno svetu misu u nedjelju i zapovijedne blagdane!

Svima ugodna nedjelja i blagoslovljen radni tjedan. Neka vas sve prati zaštita Svete Nediljice i Božji blagoslov!

Župnik fra Nikola Ćurčija