VAŽENE OBAVIJESTI

U 5O. OBLJETNICI ŽUPE 1966 – 2016. = 50.

(od 17. siječnja do 10. veljače)

Slide73

Nedjeljna misa

za svu djecu i odrasle župljane u 9,00 sati

Mise kroz tjedan

U utorak, 19. siječnja: za + Anku Kulušić u 16 sati

U srijedu, 3. veljače: za + Ivu Lemca i njegove roditelje u 16. sati

U četvrtak, 4.veljače : zahvalna misa i posveta župljana u 16 sati

Vjeronauk u crkvi   Sv. Nediljice

krozmanici, subota, u 10,00 sati

20160116_100841

Dio pripravnika na sv. krizmu 2016.

Vjeronauk i pjevanje

prvopričesnici, subota u 10,30 sati

20160116_103839

Dio pripravnika za prvu ispovijed i pričest 2016.

Sedmaši nedjeljom na misu u 9,00 sati.

Pjevanja za odrasle vjernike, subotom u 17,30 sati.

Prigoda za svetu ispovijed u crkvi sv. Nediljice

Pola sata prije svake mise.

Tjedan molitve za jedinstvo kršćana

Kroz osam dana, od 18. do 25. siječnja, je molitvena osmina za jedinstvo kršćana, da dobri Bog pogleda na kršćansko stado svoga Sina i sve, koji su jednim krštenjem posvećeni, budu povezani mirom i zduženi zajedništvom u istoj vjeri.

Pripravna molitva

Očituj, Gospodine, na nama veličinu svoga milosrđa i u Godini Gospodnjeg milosrđa ukloni razdor među kršćanima snagom svoga Duha, da Crkva bude jasniji znak podignut među narodima, te da svijet vjeruje u Krista koga si poslao. I recimo zajedno: Smiluj nam se Gospodine!

Zazivi za jedinstvo kršćana

1. Radi nepoštivanja Tvoje riječi: Imam i drugih ovaca, koje nisu iz ovog ovčinjaka. I njih trebam dovesti i oni trebaju čuti moj glas, molimo te       – Smiluj nam se, Gospodine!
  2. Radi naše poruge, naše uskogrudnosti i licumjerja, naše nepomirljivosti, našega fanatizma i radi nemilosrdnih sudova o našoj kršćanskoj braći, molimo te – Smiluj nam se, Gospodine!
  3. Radi sviih skrivljenih nasilja, koja su nekoć i danas počinjena na našoj kršćnskoj braći, molimo te – Smiluj nam se; Gospodine!
  4. Radi svih nepravednih postupaka, molimo te

– Smiluj nam se Gospodine!

1. Radi naše oholosti i naše samozadovoljnosti, radi našega nerazumjevanja za njih, molimo te – Smiluj nam se, Gospšodine!
  2. Radi našeg lošeg primjera, koji je milost u srcima naše kršćanske braće umanjivao, suzbijao i razarao, molimo te

– Smiluj nam se, Gospodine!

7.Jer nismo za njih dovoljno često, dovoljno ustrajno i dovoljno bratski molili, molimo te – Smiluj nam se, Gospodine!

Daljni odgovarati na zazive su:

Sjedini raspršene kršćane Gospodine!

1. Poradi sve veće slave Tvoje, molimo te

1. Da istina i dobro pobijede, molimo te

1. Da budu jedao stado i jedan pastir., molimo te

1. Da na zemlji konačno zavlada Tvoj mir, molimo te

1. Poradi radosti Tvoga Sina, molimo te

Po molimo se:

Gospodine Isuse Kriste, Ti si rekao svojim apostolima: Mir vam ostavljam, mir vam svoj dajem. Ne gledaj na naše grijehe, nego vjeru Crkve svoje; smiri je, molimo, i saberi u jedno, kako je volja tvoja. Koji živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. – Amen!

PREDBRAČNI TEČAJ ZA CRKVENI BRAK

Mjesto održavanja i datum

Župa Srca Isusova na Baldekinu

Adresa: Ivana Gundulića 7.

od 7. do 11. ožujka,              u 19,00 sati

od 9. do 13 svibnja,             u 19,30 sati

od 5. do 9. rujna,                     u 19,30 sati

Nije potrebno se javljati župniku na Baldekinu prije tečaja,

već samo doći i sudjelovati na dane i sate održavanja.

Potrebni papiri za vjenčanje:

1. Krsni i slobodni list (potraži se u župi krštenja)
  2. Potvrdu o pohađanju tečaja
  3. Popunjene formulare iz matičnog ureda Šibenik

Vjenčanje Marka Dubravice i Anite Čular 2014.

Predbračni tečaj je obvezatan, u koliko se želite vjenčati u crkvi, i za naše župljane, koji se vjenčavaju u našoj crkvi ili bilo kojoj drugoj crkvi.   Župnik, fra Nikola Ćurčija

Važnost slavlja svete mise i sakramenata u Župi

U Župi slaviti svetu misu i sakramente znači iznova doživjeti Kristov spasenjski silazak čovjeku, a u isto vrijeme čovjek se u slavlju uzdiže Bogu. U slavlju sv. mise Krist dolazi k nama, a mi se uzdižemo k Bogu. Oni koji istinski slave svetu misu i sakramente oni su dionici božanskog života, i po sv. misi i sakramentima participiraju u Božjem životu.

Tako dok se Bog, u slavlju svete mise, snizuje do čovjeka, čovjek se po istom slavlju svete mise uzdiže do Boga.

Kršćansko slavlje mise zapravo je privelegirano vrijeme i mjesto gdje se Božansko s ljudskim, a ljudsko s Božanskim spaja.

A to se može događati samo u Kristovoj zajednici Crkvi. Crkva tako u svome bogoslužju nudi trajno iskustvo predokusa kraljevstva Božjega i budućeg života. Kršćanin koji slavi misu i sakramente ima udioništvo u božanskome životu upravo preko samramenata i svete mise. Tomu nas uči liturgija i Zapadne i Istočne Crkve.

Slavlje sakramenata i slavlje svete mise u Crkvi ne smiju biti bijeg od svijeta, nego milosno vrijeme (kairos) gledanja i uživanja Božje slave koja prožima čitavu prirodu i svakog pojedinog čovjeka.

Zašto nedjeljom slaviti svetu misu?

Odgovor je:

1. Sudjelovanjem u zajedničkom euharistijskom slavlju u dan Gospodnji posvjedočujemo pripadnost Kristu i njegovoj Crkvi.

2. Slaveći nedjeljom Euharistiju svjedočimo svoje kršćansko zajedništvo u vjeri i ljubavi s ostalim vjernicima.

3. U salvlju svete mise, u isto vriejme, svjedočimo Božju svetost i svoju kršćansku nadu u vječno spasenje.

4. Na nedjeljnoj sv. misi uz pomoć i nadahnuće Duha Svetoga, učvršćujemo jedni druge, u vjeri, nadi i ljubavi.

5. Slaveći svetu misu u nedjelju mi kršćani izvršavamo treću Božju zapovijed i prvu Crkvenu zapovijed koje glase: Treća Božja zapovijed glasi:

Spomeni se da svetkuješ dan Gospodnji!

Prva Crkvena zapovijed glasi:

Svetkuj zapovjedne blagdane i slušaj pobožno svetu misu u nedjelju i zapovijedne blagdane!

Svima ugodna nedjelja i blagoslovljen radni tjedan. Neka vas sve prati zaštita Svete Nediljice i Božji blagoslov!

Župnik fra Nikola Ćurčija