SHARE

Ređenje novog šibenskog biskupa mons. Tomislava Rogića bit će na svetkovinu svetog Jakova u ponedjeljak 25. srpnja, u katedrali svetog Jakova u Šibeniku, objavljeno je u proglasu šibenskog biskupa u miru i apostolskog administratora Šibenske biskupije Ante Ivasa. Glavni posvetitelj biti će uzoriti kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački. Suposvetitelji nadbiskup mons. Marin Barišić, metropolita splitski i mons. Ante Ivas, zajedno sa svim nazočnim nadbiskupima i biskupima.

Na ovom daru imenovanja Bogu zahvaljujemo, imenovanom biskupu čestitamo i s molitvama radosno iščekujemo dan kad će primiti biskupsko posvećenje i tako, kao 49 biskup šibenski preuzeti cjelovitu pastoralnu službu, vodstvo i upravljanje biskupijom. Imenovanog biskupa našega Tomislava preporučam u vaše molitve i pozivam da, po mogućnosti, sudjelujete u činu biskupskog ređenja u našoj Prvostolnici, poručio je u proglasu biskup Ivas.