SHARE

 

U prigodi proslave 50. obljetnice Župe Bezgrješnoga Začeća Blažene Djevice Marije (1966. – 2016.), šibenski biskup Tomislav Rogić posvetit će novi oltar i blagosloviti obnovljenu crkvu Svete Nediljice u Crnici. Kao uvod u proslavu, župnik fra Nikola s vjernicima obavlja trodnevnicu koju predvode tri mjesna župnika. Misu zahvalnicu na dan Svetkovine predvodit će provincijal Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja fra Joško Kodžoman iz Splita.

 

Nedjelja, 4. prosinca, II. nedjelja došašća, misa u 9,30 sati:

Šibenski biskup Tomislav Rogić predvodi misno slavlje za vrijeme kojega će posvetiti novi oltar i blagosloviti obnovljenu crkvu svete Nediljice u Crnici

 

Trodnevnica Bezgrješnom Začeću

U ponedjeljak, 5. prosinca 2016.

u 16,30 sati Gospina krunica i molitve Svetoj Nediljici

u 17 sati večernja misa, predvodi i propovijeda fra Filip Milanović Trapo župnik Župe Gospe van Grada u Varošu

U utorak, 6. prosinca 2016.

u 16,30 sati Gospina krunica i molitve Svetoj Nediljici

u 17 sati večernja misa, predvodi i propovijeda fra Žarko Maretić župnik Župe Gospe od Zdravlja u Dubravi

U srijedu, 7. prosinca 2016.

u 16,30 sati Gospina krunica i molitve Svetoj Nediljici

u 17 sati večernja misa, predvodi i propovijeda fra Mirko Klarić župnik Župe sv. Jeronima u Meterizama

Svetkovina Bezgrješnoga Začeća

U četvrtak, 8. prosinca 2016.

u   9,30 sati jutarnja misa, predvodi i propovijeda fra Nikola Ćurčija, župnik

u 17,30 sati večernja misa zahvalnica, predvodi i propovijeda fra Joško Kodžoman, provincijal Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja iz Splita, a sudjeluju svećenici Šibenskoga dekanata i bivši župnici Župe Bezgrješnoga Začeća