u crkvi sv. Nediljice u Crnici

Svete mise i prateći događaji u listopadu:

Prva nedjelja u listopadu, slavi se, Gospa Ružarica

Predzadnja nedjelja listopadu, slavi se, Misijska nedjelja

NEDJELJA I SVETKOVINE: Svetea misa u 9,30 sati. Zvoni se u oba zvona tri puta prije svete mise u 8,45, 9,00 i 9,15 sati. Kako su zvona digitalizirana ona se automatski namjeste nedjeljom pomoću ćipova i zvone točno uodređeno vrijem. Za svetkovine koje padaju u dane kroz tjedan mora se naknadno staviti ćipove da bi zvona zvonila i u svetkovine. Raspored misa je isti nedjeljom i svetkovinama.

BLAGDANI I RADNI DANI: Svete mise su u crkvi prema narudžbi vjernika. Rediovito u popodnevnim sati. Određene mise radnim dana i blagdanima vjernici unaprijed naruče. Prije tih popodnevnih naručenih misa jedno zvono zazvoni petnaest minita prije mise, a misa u mjesecu listopadu je u 18 sati.

PRVA NEDJELJA U MJESECU LISTOPADU:

Župna zajednica moliti preko mise, u prve nedjelje u mjesecu, za svećenička i redovnička zvanja, i prikuplja se milostinja u tu svrhu. Molimo i župnu molbenicu Gospi Bezgrješnoj, zaštitnici župe.

SVETA MISA: NEDJELJOM I SVETKOVINOM,  u 9,30 sati

Nedjeljna misa je obvezatna za sve polaznike školskog i župnog vjeronauka, kao i za sve vjernike koji nisu opravdano zapriječeni.

SVETE MISA: RADNIM DANOM I BLAGDANOM,  u 18,00 sati

Određene mise radnim dana i blagdanima po nakani vjernika, vjernici unaprijed naruče. Prije tih popodnevnih naručenih misa jedno zvono zazvoni petnaest minita prije mise.

LISTOPADSKA POBOŽNOST: u 17,30 sati

Svaku večer u crkvi svete Nediljice, kroz mjesec listopad, obavlja se listopadska pobožnost. Moli se krunica i litanije u 17,30 sati predmoli netko od vjernika ako je misa određena župnik slavi s vjerniucima misu u 18 sati. A nedjeljom krunica u 9 sati, a misa u 9,30 sati.

VJERONAUK U CRKVI

U prvu subotu u mjesecu listopadu započinje se vjerska pouka u crkvi.

U drugu subotu u listopadu organizira se sveta ispovijed za sve polaznike osnovne i srednje škole.

U drugu nedjelju u listopadu svečano se obilježava početak vjeronauka, preko župne mise, u crkvi.

Vjerska pouka za spremanje na sakramente od šk. god. 2016/17., održava se u crkvenoj dvorani sv. Križa u Docu.

KRIZMANIČKA GRUPA I. VIII r.

Subotom  u 9,30 sati, u crkvenoj dvorani sv. Križa-Dolac

KRIZMANIČKA GRUPA II. VII r.

Nedjeljom u 9,30 sati, župna misa u crkvi sv. Nediljice

PRVOPRIČESNIČKA GRUPA III r.

Subotom u 10,00 sati, u crkvenoj dvorani sv. Križa-Dolac

PRIPRAVA ODRASLIH ZA SAKRAMENAT ŽENIDBE 2017/18. g.

Prije početka pripreme, parovi su se dužni dogovoriti o vjenčanju sa svojim župnikom.  Na sam “tečaj” nije se potrebno prije najavljivati. Po završetku “tečaja” parovi će dobiti potvrdu koju donose svome svećeniku, kod kojeg se žele vjenčati. Raspored održavanja tečaja tijekom 2017. godine:

Zimsko vrijeme: 19 sati

Ljetno vrijeme: 19.30 sati

Obvezatan je tečaj za sve parove koji se žele crkveno vjenčati

Listopad 12. – 16. na Baldekinu u 19 sati 2017.

Mjesto održavanja priprave za vjenčanje je u župi Srca Isusova na Baldekinu

Župa Srca Isusova, Ivana Gundulića 7, Šibenik, Baldekin

voditelj tečaja: don Tomislav Puljić

Papiri potrebni za vjenčanje:

1. Krsni i slobodni list (vadi se u župi krštenja)
  2. Potvrdu o pohađanju tečaja (dobija se po završetku tečaja)
  3. Popunjene formulare iz matičnog ureda Šibenik.

KATEKUMENAT ZA ODRASLE

Katekumenat se naziva priprava odraslih osoba na sv. sakramente: krštenja, krizme i pričesti.

Priprava počima

Četvrtak, 14. 9. 2017 u 20 sati ( i tako svakog četvrtka u isto vrijeme )

Župa Stca Isusova Baldekin Ivana Gundulića 7. Tel. 022/339-266

*************

LISTOPADSKI KALENDAR

u crkvi sv. Nediljice za 2017. g.

1.10:    Nedjelja. XXVI. nedjelja kroz godinu i Sv. Terezija od Malog Isusa i Prva nedjelju u listopadu, župna misa u 9,30 sati. Prije mise: Listopadska pobožnost, krunica u 9,00 sati.Preko mise molitva za svećenički i redovnički podmladak. Milostinju se skuplja u tu svrhu. Molbenica Gospi Bezgrješnoj, Sv. Nedjiljici župnoj zaštiotnici.

1. 10: Utorak, preminuće sv.oca Franje u samostanskoj crkvi na Šubićevcu u 18 sati

4.10:    Srijeda, sv. FRANJO ASIŠKI utemeljitelj Franjevaca, misa u samostanskoj crkvi na Šubićevcu u 18 sati

6.10:    Petak, sv. Bruno, svećenik,večernja misa za + Stipu Juras u 18 sati, prije mise krunica u crkvi sv. Nediljica

7.10:    Subota, GOSPA OD KRUNICE

Vjeronauk, i upis za Prvu pričest i krizmu u 10 sati u crkvi sv. Nediljica.

8.10:    Nedjelja XXVII., kroz godinu, župna misa u 9,30 sati.

Preko mise krštenje Antonie Bego.

9.10:    Ponedjeljak, večernja misa za + Maricu i Antu Baljkas u 18 sati prije mise krunica.

14.10: Subota, ispovijed za svu školsku djecu, posebno krizmanike VII i VIII r. u crkvi Sv. Nediljice u 10 sati

15.10: Nedjelja, XXVIII. nedjelja kroz godinu.

Župna misa , misu animiraju šk. djeca u 9,30 sati jer obilježavanje početka vjeronauka. Poslije mise se krsti Jakov Varnica.

17.10:  Utorak, večernja misa u 18 sati za + Marka i Anku Bačić

18.10: Srijeda, SV. LUKA, EVANĐELIST. Večetnja misa u 18 sati za + Luku i Mariju Škugor

19.10: Četvrtak, Sv. Petar Alkantarski. Večernja misa u 18 sati za + Antu Jelovčić

21.10: Subota, vjeronauk za pripravnike koji se spremaju za krizmu, ispovijed i pričest

za krizmanike u 9,30 sati, u dvorana sv. Križ

za prvopričesnike u 10,00 sati, u dvorani sv. Križ

22.10: Misijska nedjelja i XXIX., kroz godinu.

Župna misa u 9,30 sati. Preko mise, u molitvama i u novčanim prilozima, sjetit ćemo se mlade Crkve u misijskim zemljama.

24.10:  Utorak,večernja misa u 18 sati za + Marijana Vidovića

25.10:  Srijeda, večernja misa u 18 sati za + Anku i Josu Gatara

26.10:  Četvrtak, večernja misa u 18 sati za + Danu, Božu i Zorku Žonja

27.10:  Petak, večernja misa u 18 sati za + Šimu, Vida, Perinu, i Snježanu