u crkvi sv. Nediljice za 2019. g.

1.7.  Ponedjeljak,

2.7.   Utorak,

3.7.   Srijeda,    sv. TOMA, APOSTOL

4.7.   Četvrtak,

5.7.   Petak,   sv. Ćiril i Metod, slav. apost.

6.7.   Subota, misa u 18,30 sati

7.7.   Nedjelja, XIV. kroz godinu

Župna misa u 9,00 sati

Blagodati sudjelovanja u svetoj misi:

* Sudjelovanjem  u zajedničkom euharistijskom slavlju u dan Gospodnji posvjedočujemo pripadnost Kristu i njegovoj Crkvi.

* Slaveći nedjeljom Euharistiju svjedočimo svoje kršćansko zajedništvo u vjeri, nadi  i ljubavi s ostalim vjernicima.

* Slaveći svete mise, u isto vriejme, svjedočimo Božju svetost i svoju kršćansku nadu u vječno spasenje.

*  Na nedjeljnoj misi, uz pomoć i nadahnuće Duha Svetoga, učvršćujemo jedni druge, u vjeri, nadi i ljubavi.

* Nedjeljom slaveći svetu misu mi kršćani izvršavamo treću Božju zapovijed i prvu Crkvenu zapovijed koje glase:

Spomeni se da svetkuješ dan Gospodnji!(Treća Božja zapovijed)

Svetkuj zapovjedne blagdane i slušaj pobožno svetu misu u nedjelju i zapovijedne blagdane!(Prva crkvena zapovijed)

8.7.  Ponedjeljak,

30.7.Utorak, sv. Petar Krizolog, biskup

31.7. Srijeda, sv. Ignacije Lojolski, svećenik

*********************************

1. srpnja: Međunarodni zadružni dan (UN)
  2. srpnja:Svjetski dan stanovništva (UNFPA)

Svima ugodne nedjelje i blagoslovljeni radi dani i školski praznici u srpnju. Neka vas prati zaštita sv. Nediljice i Božji blagoslov!

Župnik fra Nikola Ćurčija